Skip navigation

Dlaczego warto wybrac nasz szpital?

Serdecznie witamy na stronie Szpitala Uniwersyteckiego miasta hanzeatyckiego i uniwersyteckiego Greifswald.

Szpital Uniwersytecki w Greifswaldzie to miejsce, w którym możecie Państwo liczyć na szybką diagnozę i skuteczne leczenie.

Na kolejnych stronach mogą Państwo zapoznać się z naszą szeroką ofertą zabiegów medycznych dla pacjentów zagranicznych.

Szpital Uniwersytecki w Greifswaldzie jest najnowocześniejszym "szpitalem o najwyższym standardzie opieki" i zajmuje tutaj wyjątkową pozycję.

Szczególne połączenie opieki nad pacjentami z badaniami uniwersyteckimi oraz kształceniem studentów medycyny i młodych asystentów medycznych sprawia, że wiedza medyczna w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie jest nie tylko zawsze aktualna, ale również metody leczenia mogą być tutaj w wysokim stopniu rozwijane.

Pod jednym dachem działa 21 oddziałów, 19 instytutów i wiele innych jednostek. Ponadto szpital utrzymuje liczne kontakty z innymi instytucjami w regionie i poza nim. Szpital Uniwersytecki jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Niemczech.

Ale mimo wszystkich osiągnięć technicznych, bez których postęp medyczny ostatnich dziesięcioleci byłby nie do pomyślenia, medycyna odbywa się między ludźmi, przez ludzi i wśród ludzi. Nic nie zastąpi osobistej rozmowy i życzliwej uwagi oraz wsparcia w uzdrowieniu!

Szczególne zalety lokalizacyjne Greifswaldu wynikają z połączenia między nauką, badaniami i technologią przemysłu morskiego, a także ze szczególnych kwalifikacji w dziedzinie gospodarki i zdrowia.

Miasto posiada rozbudowaną sieć lekarzy pierwszego kontaktu, specjalistów, stomatologów, aptek, przychodni, szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych i opiekuńczych. Żadne inne miasto w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie dysponuje tak dużą liczbą placówek służby zdrowia.

Ze względu na bliskość do Polski, Szpital Uniwersytecki w Greifswaldzie jest częścią transgranicznego systemu ratownictwa medycznego.

Już w 2003 roku miasto podjęło decyzję o planowaniu rozwoju Greifswaldu w kierunku centrum zdrowia północy Niemiec. Miasto było pierwszym ośrodkiem w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, który poparł inicjatywę „opieka zdrowotna branżą przyszłości”. Cel, jakim jest uczynienie z Greifswaldu medycznego centrum gospodarki i turystyki zdrowotnej, jest mocno zakorzeniony w misji rozwoju miasta.