Skip navigation

Jakość

Najwyższa jakość z korzyścią dla naszych pacjentów

Jakość opieki zdrowotnej w Niemczech

Odkąd w XIX wieku rozpowszechniło się oznaczenie "Made in Germany", słowo "Niemcy" stało się synonimem dobrej jakości. Tak jak Niemcy przodują w produkcji samochodów, maszyn i wielu innych produktów, tak samo Niemcy mają bardzo dobrą opinię o jakości swojej opieki zdrowotnej.

Liczba międzynarodowych pacjentów, którzy wybierają Niemcy jako miejsce docelowe opieki zdrowotnej, rośnie z każdym rokiem. Główny powód? Jakość. Ze względu na surowe przepisy niemieckiego rządu, jakość niemieckich szpitali jest bardzo wysoka.

Wybór jakości w celu zminimalizowania ryzyka

Każdy zabieg medyczny wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak specjaliści medyczni w Niemczech dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować to ryzyko. Rządowe organy regulacyjne wprowadzają surowe przepisy mające na celu ochronę bezpieczeństwa pacjentów i zapewnienie przejrzystości w szpitalach. Innowatorzy medyczni nieustannie dążą do opracowania bezpieczniejszych procedur leczenia wszelkiego rodzaju zaburzeń zdrowotnych. A lekarze, pielęgniarki i chirurdzy starają się traktować każdego pacjenta ze współczuciem i szacunkiem. W niemieckich szpitalach nierzadko zdarza się, że pacjent jest badany i leczony interdyscyplinarnie. Oznacza to, że w razie potrzeby opiekę nad pacjentem sprawuje kilku lekarzy - wszyscy eksperci w swojej dziedzinie - podczas gdy jeden lekarz nadzoruje cały proces leczenia. Współpraca interdyscyplinarna jest mocną stroną wielu dużych niemieckich szpitali. Wybierając wysokiej jakości opiekę medyczną w Niemczech, minimalizujesz ryzyko związane ze standardowymi zabiegami medycznymi.

Równoważenie jakości i kosztów

W międzynarodowym zestawieniu Niemcy nie są najtańszym krajem do leczenia, ale nie są też najdroższym. Niektóre kraje są tańsze, ale może się to odbywać kosztem bezpieczeństwa lub jakości. Nieudane leczenie, które musi być później poprawiane, nie tylko kosztuje więcej, ale może mieć również poważne konsekwencje dla zdrowia pacjenta. Dlatego ważne jest, aby udać się do doświadczonego lekarza w kraju o surowych przepisach i wysokich standardach bezpieczeństwa.

W porównaniu z innymi krajami o podobnie wysokim standardzie opieki medycznej, leczenie w Niemczech jest w rzeczywistości bardzo tanie. Na przykład, leczenie w Niemczech zamiast w Stanach Zjednoczonych może przynieść oszczędności rzędu 50% lub więcej. Biorąc pod uwagę zarówno jakość, jak i koszty, niemiecka opieka zdrowotna oferuje jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny.

Niemiecki szpital jest jak dobrze naoliwiona maszyna, która z niemiecką skutecznością i precyzją zapewnia terminową i skuteczną opiekę dużej liczbie pacjentów. Doświadczony międzynarodowy zespół zarządzania pacjentami w Unimedizin Greifswald może pomóc.

Język i kultura

Nasi pracownicy posługują się językiem polskim i znają kulturę niemiecką. Usuwamy bariery kulturowe i językowe, aby zapewnić optymalną komunikację.

Dobre przygotowanie

Pacjenci zagraniczni stają w obliczu wielu niewiadomych, kiedy udają się za granicę w celu uzyskania opieki medycznej. Mogą obawiać się różnic kulturowych, możliwości nieporozumień i kosztów leczenia. Nasi pracownicy zajmujący się zarządzaniem pacjentami międzynarodowymi skupiają się na starannym planowaniu i dokładnym przygotowaniu, aby zapewnić, że Państwa leczenie przebiegnie tak gładko i skutecznie, jak to tylko możliwe. Im lepsze przygotowanie, tym większe szanse na sukces.

A jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego? Jesteśmy w 100% do Państwa dyspozycji.