Skip navigation

Jak dojechać/ Parking

Witamy w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie.

Aplikacja UMG poprowadzi Państwa do miejsca wizyty w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie i pozwoli Państwu szybko odnaleźć drogę na teren szpitala. Ponieważ regularnie aktualizujemy nasze materiały map, zawsze możemy zaproponować najlepszą możliwą trasę dla Państwa.

Aby odnaleźć drogę do budynku, należy skorzystać z naszej aplikacji nawigacyjnej.

Universitätsmedizin Greifswald
Körperschaft des öffentlichen Rechts
Fleischmannstraße 8
17475 Greifswald

E-Mail: info-unimedizinuni-greifswaldde
Telefon: 03834 86-0

Warszawa – 700 km

Kraków – 800 km

Katowice – 700 km

Lódż – 600 km

Wrocław – 600 km

Poznań – 400 km

Szczecin – 125 km

Gdańsk – 505 km

Elbląg – 555 km

Bydgoszcz – 405 km

Olsztyn – 615 km

Białystok – 890 km

Lublin – 870 km

Rzeszów – 950 km

Kielce – 750 km

Opole – 605 km

 • Dla osób odwiedzających dzienną klinikę leczenia bólu (Wollweberstraße) dostępne są wystarczające miejsca parkingowe na parkingu podziemnym Dompassage przy Friedrich-Loeffler-Straße.
 • Parkingi dla osób udających się do klinik radioterapii i medycyny nuklearnej znajdują się przy ulicy Walther-Rathenau-Straße.
 • Do kliniki przy Ferdinand-Sauerbruch-Straße z nowym budynkiem można dojechać samochodem przez wjazd przy Karl-Liebknecht-Ring. Ograniczona liczba miejsc parkingowych jest dostępna również od strony głównego wejścia przez Fleischmannstraße.
  W nowym budynku mieszczą się kliniki dla:

  Okulistyka, Choroby Skóry, Choroby Ucha, Nosa i Gardła, Neurochirurgia, Neurologia, Chirurgia Urazowa oraz Instytut Radiologii Diagnostycznej i Neuroradiologii. Ponadto znajduje się tu Centrum Rodzica i Dziecka z Poradnią Chorób Kobiecych, Chirurgia Dziecięca oraz Medycyna Dziecięca i Młodzieżowa, Urologia, Chirurgia, Choroby Wewnętrzne A, Choroby Wewnętrzne B.
  Oddział G przy ulicy Anklamer Straße mieści oddziały chirurgii szczękowo-twarzowej i ortopedii.

  W obiekcie Old Ward House (Dom K) znajdują się:
  Medycyna fizykalna (rehabilitacja), oddziały chorób wewnętrznych A (gastroenterologia, endokrynologia, reumatologia, nefrologia), oddział paliatywny, poradnia leczenia bólu.

  W sąsiednim budynku (Dom J) znajdują się:
  Klinika Chorób Wewnętrznych C (hematologia/onkologia), poradnia onkologiczna, dzienna poradnia onkologiczna.

  W budynku aneksowym (dostępnym przez korytarz nr 5) znajdują się:
  Mammografia oraz dzienna poradnia ginekologii onkologicznej. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się punkt krwiodawstwa i dializoterapii ambulatoryjnej.

  W Centrum Diagnostycznym (dostępnym korytarzem nr 5) znajdują się:
  Poradnie ortopedii, chirurgii, chirurgii urazowej, chorób wewnętrznych A, chorób wewnętrznych B oraz anestezjologii i intensywnej terapii (konsultacje anestezjologiczne).

Należy pamiętać, że za parkowanie pobierana jest opłata. Zwracamy uwagę, że należy korzystać wyłącznie z oznakowanych miejsc parkingowych, ponieważ nieprawidłowo zaparkowane pojazdy utrudniają pracę kliniki i będą musiały zostać odpłatnie odholowane.

Tutaj można pobrać nasz przewodnik dla pacjentów dotyczący nowego budynku przy ulicy Ferdinand-Sauerbruch-Straße.