Skip navigation

Państwa pobyt u nas, krok po kroku

Nasz personel wspiera pacjentów w otrzymywaniu wysokiej jakości opieki zdrowotnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Graifswaldzie. Nasze sprawdzone podejście „krok po kroku” zapewnia, że pacjenci mają kontrolę nad kosztami i jakością opieki, którą otrzymują. Nasze podejście obejmuje osiem podstawowych kroków.

Ocena przypadku

Zanim Państwo rozpoczną swoją podróż, ważne jest, aby dokonać szczegółowej oceny przypadku medycznego. W tym kroku poprosimy Państwa o dokumentację medyczną, w tym szczegółowe raporty dotyczące objawów, diagnozy, wcześniejszego leczenia i historii medycznej. Na podstawie tych informacji tworzymy indywidualne dossier, abyśmy mogli dowiedzieć się jak najwięcej o Państwa sytuacji zdrowotnej jeszcze przed przyjazdem do Niemiec. Na podstawie Państwa karty pacjenta i szczegółowego badania otrzymujemy kompleksowy przegląd możliwych metod leczenia.

Podczas pierwszego kontaktu Państwa z nami, proszę opisać swoje objawy, diagnozę i rodzaj leczenia, którego Państwo oczekują. Odpowiedź otrzymacie Państwo w ciągu 48 godzin.

Komunikacja z odpowiednimi lekarzami

Na podstawie wstępnych informacji, które otrzymaliśmy od Państwa oraz dodatkowych danych, o które poprosiliśmy, rozpoczynamy komunikację z odpowiednimi oddziałami klinicznymi oraz lekarzami na temat możliwych planów leczenia. To, ile czasu to zajmie, zależy od złożoności Państwa sprawy. Złożone przypadki medyczne wymagają bardziej szczegółowej analizy. Możemy również wymagać od Państwa dodatkowej dokumentacji.

Do tego momentu będziecie Państwo w kontakcie z naszym Managerem ds. relacji medycznych, który osobiście poprowadzi Państwa przez cały proces kwalifikacjny. Manager ds. relacji medycznych będzie informował Państwa na bierząco, aby Państwo mogli podejmować świadome decyzje dotyczące Swojej podróży i leczenia.

Plan leczenia

Po tym, jak lekarz prowadzący przejrzy Państwa akta i zgodzi się przyjąć Państwa przypadek, rozpoczniemy planowanie procesu leczenia. Otrzymasz szczegółowy kosztorys planu leczenia, jak również szczegółowy plan pobytu w Niemczech/Greifswaldzie/Szpitalu Uniwersyteckim. W tym czasie będziecie Państwo mieli również możliwość zapytania o innego lekarza lub inną opcję leczenia, jeśli nie jesteś zadowolony z naszych propozycji.

Jeśli zgodzą się oraz potwierdzą Państwo nasz plan leczenia oraz zaproponowany kosztorys, możemy przejść do następnego kroku.

Po uregulowaniu płatności, otryzmają Państwo od nas potwierdzenie terminu wizyty u naszego specjalisty.

Planowanie i organizacja

W tej fazie pomagamy Państwu zaplanować logistykę leczenia. Pomożemy Państwu zarezerwować lot do Niemiec, zorganizować transport z lotniska lub dworca kolejowego oraz znaleźć zakwaterowanie w Greifswaldzie dla Państwa lub dla osoby towarzyszącej. Możemy również zapewnić usługi tłumaczenia pisemnego i ustnego, aby towarzyszyć Państwu w wizytach lekarskich i dostarczyć  Państwa dokumentację medyczną w ojczystym języku. Organizujemy również wsparcie podczas wizyt lekarskich i hospitalizacji.

Będziemy wspierać Państwa podczas całego pobytu w Niemczech. Nasz personel może towarzyszyć Państwu w wizytach w szpitalu i przetłumaczyć porady lekarskie na język ojczysty. Będzie on odwiedzał Państwa w szpitalu przed i po leczeniu oraz będzie do Państwa dyspozycji w razie problemów podczas pobytu w Niemczech. Nasz wielojęzyczny personel potrafi wyjaśnić pacjentom skomplikowane pojęcia medyczne w ich ojczystym języku oraz posiada doświadczenie w administracji i komunikacji szpitalnej.

Jeśli podróżują Państwo z rodziną lub przyjaciółmi, możemy również udzielić informacji turystycznych o Greifswaldzie, aby mogli oni cieszyć się pobytem w Niemczech, podczas gdy Państwo będą się koncentrować na leczeniu i powrocie do zdrowia. W Greifswaldzie toczy się ożywione życie kulturalne, które oferuje możliwości rozrywki dla ludzi w każdym wieku i z różnych środowisk.

Lista rzeczy niezbędnych do przyjęcia

Państwa dobro jest u nas na pierwszym miejscu. Leczenie naszych pacjentów we wszystkich oddzialach Szpitala Uniwerszteckiego w Greifswaldzie odbywa się według najwyższych standardów jakości, które oparte są na najnowszej wiedzy z zakresu medycyny i opieki.

Oprócz jakości w zakresie leczenia i pielęgnacji ważne jest również humanitarne podejście. W związku z tym pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby w miarę możliwości uprzyjemnić Państwu czas pobytu w naszej placówce.

Dlatego, aby bez zbędnych komplikacji móc przyjąć Państwa do naszego Szpitala, prosimy o zabranie ze sobą następujące dokumenty:

 • paszportu lub dowodu osobistego
 • istotnych informacji medycznych, takich jak karta informacyjna (wypis), wstępne orzeczenia lekarskie, zdjęcia rentgenowskie - TK, RM, PET/TK itp.
 • wszystkich regularnie zażywanych lekarstw
 • w razie potrzeby harmonogramu przyjmowania leków
 • w razie potrzeby dokumentu zawierającego wykaz alergii, na które cierpi pacjent / dokumentu potwierdzającego posiadanie wszczepionego rozrusznika lub dokumentu informującego o przyjmowaniu leku Marcumar
 • potwierdzenia bankowego wpłaty zaliczki w wysokości kwoty określonej we wstępnej kalkulacji kosztów.
 • DOKUMENTACJA MEDYCZNA POWINNA BYĆ PRZETŁUMACZONA NA JĘZYK NIEMIECKI LUB ANGIELSKI.

Na 5-7 dni przed planowanym terminem przyjęcia może zaistnieć konieczność odstawienia lekarstw rozrzedzających krew (np. ASS, Marcumar) i zastąpienia ich innymi lekami lub zastrzykami. Na 2 dni przed przyjęciem należy również wstrzymać się z przyjmowaniem określonych tabletek na cukrzycę. W tym celu skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Wsparcie w przypadku komplikacji

Jako Szpital Uniwersytecki w Greifswaldzie kładziemy nacisk na dobre przygotowanie do leczenia oraz na jakość leczenia. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia mniejszych lub większych komplikacji po pobycie w Niemczech. Jednak czasami mogą zdarzyć się nieprzewidziane rzeczy. Jesteśmy tu dla Państwa, aby pomóc Państwu znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.

Wypis ze szpitala

Po zakończeniu leczenia mogą Państwo liczyć na:

 • rozmowę końcową z lekarzem prowadzącym
 • przekazanie karty informacyjnej
 • ewentualnie zalecenia dotyczące rekonwalescencji

Opieka pooperacyjna

Wsparcie organizacyjne po zakończeniu leczenia i wypisaniu ze szpitala

Chętnie zaoferujemy Państwu następujące usługi i wsparcie w zorganizowaniu podróży powrotnej:

 • tłumaczenie karty informacyjnej lub innej dokumentacji medycznej na język polski
 • ustalenie terminów badań w ramach świadczeń rekonwalescencyjnych
 • transport z kliniki na lotnisko / dworzec kolejowy

Podczas Państwa pobytu jeszcze w Niemczech:

W zależności od przebytego leczenia, podczas rekonwalescencji mogą Państwo skorzystać z usług ośrodków fizjoterapii w Greifswaldzie. Chętnie zaplanujemy to zgodnie z Państwa potrzebami i życzeniami medycznymi.

W kraju ojczystym:

Jest mało prawdopodobne, że wystąpią komplikacje po powrocie do domu. W Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie jesteśmy jednak przygotowani na wszystkie ewentualności. W przypadku lekkich powikłań zalecamy wizytę u miejscowego lekarza prowadzącego lub lekarza pierwszego kontaktu. Zapewnimy, że miejscowy lekarz prowadzący otrzyma dokumentację medyczną za Państwa wyraźną zgodą.